غرفه های میادین برای عرضه پیاز رایگان شد

براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران موظف شد به منظور تسهیل در عرضه مستقیم محصول پیاز نسبت به واگذاری فضای رایگان برای تولیدکنندگان اقدام کند.

اخبار بازار ایران – ستاد تنظیم بازار ۳ مصوبه مهم را در حوزه برای تنظیم بازار پیاز، واردات گوشت و ثبت کشتار مرغ به تصویب رساند که بر این اساس، سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران موظف شد به منظور تسهیل در عرضه مستقیم محصول پیاز نسبت به واگذاری فضای رایگان برای تولیدکنندگان اقدام کند.

در این مصوبه آمده است: با توجه به گزارش ارائه شده اتاق اصناف ایران در خصوص روند کاهشی قیمت پیاز و میزان انباشت آن در کشور و ارائه راهکار مناسب برای برون رفت از آن مقرر گردید در راستای حمایت از تولیدکنندگان و تنظیم بازار مؤثر پیاز در داخل (اجتناب از کاهش تولید در فصل‌های زراعی آتی به دلیل ضرر و زیان ناشی از کاهش غیرمتعارف قیمت در فصل زراعی جاری) و به استناد نامه شماره ۳۲۰۸۹/۶۰ مورخ ۹۹.۱۲.۲۷ معاونت بازرگانی داخلی، سازمان مرکزی تعاون روستایی ضمن اتخاذ تدابیر مناسب برای خرید تضمینی این محصول، با استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان‌ها نسبت به خرید و جمع آوری محصول اقدام نماید.

همچنین سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران به منظور تسهیل در عرضه مستقیم محصول پیاز نسبت به واگذاری فضای رایگان به تولیدکنندگان اقدام لازم به عمل آورد.

به منظور برنامه ریزی در الگوی کاشت، داشت و برداشت و جلوگیری از انباشت یا کاهش محصولات کشاورزی و ایجاد تبادل در عرضه و تقاضا مقرر گردید وزارت جهاد کشاورزی نسبت به ارائه برنامه تولید سال ۱۴۰۰ با رویکرد هدفمندی محصولات آب بر و تعیین قیمت خرید تضمینی مناسب با قیمت تمام شده محصولات کشاورزی قبل از کشت اقدام نماید ضمن اینکه سازمان مرکزی تعاون روستایی در اسرع وقت در خصوص شفاف سازی و تنویر افکار عمومی نسبت به اطلاع رسانی مطلوب در رسانه‌ها اقدام نماید.

همچنین با توجه به ثبت اطلاعات کشتارگاه‌های سراسر کشور در سامانه جامع تجارت، مقرر شد کلیه کشتارگاه‌ها از تاریخ ۱۴۰۰.۰۳.۰۱ ملزم به ورود اطلاعات کشتار شامل تعداد قطعه مرغ زنده، وزن ورودی و وزن لاشه استحصائی مرغ در سامانه مذکور شوند و بدیهی است که عدم ثبت اطلاعات و یا اطلاعات نادرست در سامانه به منزله عرضه خارج از شبکه مرغ تلقی شده و مطابق قانون با آن برخورد خواهد شد. وزارت جهاد کشاورزی و کلیه دستگاه‌های نظارتی نیز نسبت به پیگیری و کنترل اطلاعات ارائه شده اقدام و با هر گونه تخلفات عرضه خارج از شبکه برخورد قانونی کنند.

همچنین با توجه به کاهش بارندگی و خشکسالی و محدودیت‌های مربوط به تأمین علوفه و افزایش قیمت آن و گزارش ارائه شده از روند قیمت و تولید و عرضه دام سبک و سنگین در کشور مقرر شد که به منظور حمایت از تولید و تعادل در عرضه و تقاضای گوشت قرمز برنامه ریزی لازم به منظور تأمین به موقع علوفه از داخل و کسری از محل واردات و … از سوی وزارت جهاد کشاورزی به عمل آید.

 منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *