سرمایه گذاری ۱۵میلیارد دلاری بانک پاسارگاد در حوزه نفت،گاز و پتروشیمی

مدیرعامل بانک پاسارگاد از سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری بانک در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی خبر داد و گفت: این حجم سرمایه‌گذاری‌ حدود ۱۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی برای کشور به ارمغان خواهد آورد.

اخبار بازار ایران – به گزارش اخبار بازار ایران، “مجید قاسمی” روز یکشنبه در آیین بهره‌برداری از کتابخانه پاسارگاد روستای ینگی‌کند ملایر، اظهار داشت: خط لوله گاز به عراق با ۲.۳ میلیارد دلار هزینه  در مدت ۱۸ ماه با سرمایه بانک پاسارگاد اجرا شد. 

وی افزود: این خط لوله از جنوب کشور تا نفت شهر و در ادامه به عراق می رسد و پنج ایستگاه تقویت فشار دارد که برای هر ایستگاه ۱۵۰ میلیون دلار هزینه شده و از زمانی که صادرات گاز را شروع کردیم، هفت میلیارد دلار تاکنون عایدی صادرات گاز ما به کشور عراق بوده است.

مدیرعامل بانک پاسارگاد با اشاره به آغاز توسعه «میدان سپهر و جفیر» توسط شرکت داخلی با اتکا به استعداد مهندسان ایرانی، گفت: توسعه یک امر سخت‌افزاری نیست، بلکه دل‌افزاری است و در تمامی عرصه‌ها باید از ایمان و اعتقادات دینی به عنوان اهرمی برای توسعه بهره بگیریم.

قاسمی به فعالیت ۱۵ ساله بانک پاسارگاد اشاره کرد و گفت: این بانک از نظر توسعه اقتصادی در مرحله‌ای قرار دارد که در مدت ۱۵ سال راه ۴۰ ساله‌ای را طی کرده و در حوزه معدن، صنایع معدنی، نفت، گاز و پتروشیمی سرمایه‌گذاری گسترده ای کرده است.

مدیرعامل بانک پاسارگاد به سرمایه‌گذاری در حوزه فروسیلیس و طرح منیزیم برای نخستین بار در کشور در استان همدان و ملایر نیز اشاره کرد و گفت: مجموع سرمایه‌گذاری‌های بانک پاسارگاد در استان‌های کشور در حوزه معدن و صنایع معدنی ۶.۵ میلیارد دلار با ۳۵ پروژه است که بسیاری از آنها به بهره‌برداری رسیده و در مجموع حدود ۴۲۰ هزار شغل  مستقیم ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به فعالیت ۴۴ هزار نمایندگی بیمه پاسارگاد در سطح کشور یادآور شد: بانک پاسارگاد از نظر شفافیت، توانمندی و سلامتی یکی از حوزه‌های قابل اتکای نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

مدیرعامل بانک پاسارگاد همچنین احداث کتابخانه‌ها در سطح کشور را در راستای نامگذاری سال فرهنگ از سال ۹۳ توسط رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: در حال حاضر هشت کتابخانه در استان همدان توسط بانک پاسارگاد احداث شده است.

قاسمی اظهار داشت: تاکنون ۲۶ مدرسه را در کشور احداث کرده ایم که تا حدود سه ماه آینده ۱۱ مدرسه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد و این تعداد به حدود ۴۰ مدرسه افزایش خواهد یافت.

وی احداث دانشگاه خاتم را از دیگر اقدامات فرهنگی بانک پاسارگاد عنوان و بیان کرد: این دانشگاه هم اکنون به کعبه آمال دانش‌پژوهان و جوانان با استعدادی که دنبال کارهای بزرگ در عرصه بین‌المللی هستند، تبدیل شده است.

به گزارش اخبار بازار ایران، کتابخانه عمومی پاسارگاد روستای «ینگی‌کند» ملایر با مساحت ۱۳۰ مترمربع و اعتبار هزینه شده ۸۰۰ میلیون تومان توسط بانک پاسارگاد روز یکشنبه به مناسبت ۱۷ اسفند سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به بهره‌برداری رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *