خدمت‌رسانی شایسته پست‌بانک‌موجب افزایش اعتماد روستاییان شده است

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: خدمت‌رسانی شایسته پست‌بانک‌ایران موجب افزایش اعتماد روستاییان به این بانک شده و خدمات آن درخور تحسین است.

اخبار بازار ایران – به گزارش اخبار بازار ایران به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران، عباسی در نشست با طهمورث الیاسی عضو هیأت مدیره، علیرضا واحد مدیراموراستان‌ها و بازاریابی، سیدرحمان حسین پور رییس اداره‌کل روابط عمومی این بانک تصریح کرد: پست‌بانک‌ایران با توجه به خدمت‌رسانی در حوزه‌های ICT و روستایی آینده خوبی دارد و یکی از قوی‌ترین بانک‌ها خواهد شد.
عباسی تصریح کرد: باید زیرساخت‌ها و تجهیزات پست‌بانک‌ایران در مناطق روستایی برای توسعه خدمات بانکی فراهم شود تا بتواند هم رقابت کرده و هم اعتماد عمومی را بیش از پیش به خود جلب نماید. درواقع اعتماد عمومی بهترین سرمایه ‌است که هم موجب هدایت منابع روستاییان به سمت این بانک شده و هم نیازهای بانکی آنها را تأمین می کند.
استاندار چهارمحال و بختیاری ضمن قدردانی از دکتر شیری مدیرعامل پست‌بانک‌ایران به جهت انتخاب علیرضا شجاعی به سمت مدیریت شعب استان به عنوان نیروی تحصیل کرده و مجرب و مردم‌دار گفت: قطعاً در کنار وی هستیم و برای توسعه پست بانک استان کمک خواهیم کرد.
الیاسی نیز در این نشست ضمن اشاره به قابلیت‌ها، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شجاعی برحمایت استانداری از پست بانک استان تأکید کرد و افزود: این بانک، بانک توسعه‌ای و تخصصی حوزه  فناوری اطلاعات و حامی اشخاص حقیقی و حقوقی به ویژه شرکت‌های حوزه ICT، استارت‌ آپ‌ها و دانش بنیان‌ها و همچنین متولی توسعه و رونق اقتصاد روستا و خرده‌بانکداری در مناطق کم برخوردار است.
وی افزود: جایگاه فعلی پست بانک ایران بسیار مناسب است و وضعیت آن سودده شده و حتی بخشی از زیان انباشته سنوات گذشته را جبران کرده و ظرفیت‌های زیادی دارد. ساختار آن نیز برگرفته از الگوی پست‌بانک‌های بین‌المللی و موفق دنیا مثل آلمان، هلند و فرانسه است و خدمات مطلوبی ارائه می‌کند.
الیاسی گفت: پست‌بانک‌ایران بر اساس برنامه‌های عملیاتی و تدوین سند راهبردی، چشم انداز روشنی برای آینده خود ترسیم کرده و نیاز به حمایت بیشتری دارد. انتظار این است که استان چهارمحال و بختیاری پایلوت توسعه خدمات باشد و تمام توان‌مان را برای حمایت از روستاها بکار می‌گیریم. البته درخواست داریم که منابع دهیاری‌های استان به باجه‌های بانکی منتقل شود.
عضو هیأت مدیره پست‌بانک‌ایران اظهارداشت: شاخص و هدف اصلی تجهیزمنابع این بانک جهت پرداخت تسهیلات بیشتر به نیازمندان درقالب باجه‌ها بوده برای کمک به ایجاد اشتغال است. توسعه خدمات را بطورجدی دنبال می‌کنیم و توفیقات ارزنده‌ای حاصل شده است.
علیرضا واحدپور مدیر اموراستان‌ها و بازاریابی پست بانک ایران در این نشست گفت: این بانک به عنوان بانک پیشگام در اقتصاد دیجیتال با بیش از 6500 باجه بانکی در روستاها، ظرفیت‌های خوبی برای خدمت رسانی دارد و رویکرد آن روستامحور است.
وی تصریح کرد: سیاست مدیران ارشد این بانک توسعه خدمات بانکی در روستاها به ویژه بانکداری الکترونیکی است و انتظار داریم که منابع دهیاری‌ها به باجه های روستایی استان منتقل شود تا بتواند به اقتصاد روستا کمک نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *